Lenda rõõmuga!
This is an example of a HTML caption with a link.
Balloon täna
02
03
Ei lenda
Ebasobivate ilmaolude tõttu, balloon täna ei lenda. Etteostetud pileti omanikud, palun helistage uue aja kokkuleppimiseks.
Asukoht

Tallinna rajatakse ainulaadne lennuatraktsioon

24.04.2014

Mai lõpus avatakse Tallinnas unikaalne lennuatraktsioon Balloon Tallinn. Hiiglasliku heeliumiga täidetud õhupalli gondlist avaneb hingemattev panoraamvaade Tallinna vanalinnale, südalinnale, Kadriorule ja merele. Selge ilma korral nähtavus Balloon Tallinn gondlist on rohkem kui 20 kilomeetrit.

Heeliumiga täidetud ning maa külge ankurdatud Balloon Tallinna vaateplatvorm ehk gondel mahutab kuni 30 reisijat ning võimaldab reisijatel nautida panoraamvaateid 120 meetri kõrgusel. Tegemist on kõrgeima avatud väliplatvormiga Tallinna kesklinnas. Põhjamaades täiesti ainulaadne kõrgtehnoloogiline atraktsioon rajatakse Tallinna Sadamas kruiisilaevade kai juurde, A-terminali ja kruiisiala vahelisel alal. Maailmas on paigaldatud Hiflyer tüüpi lennuatraktsiooni üle 40 korra kokku 18-s erinevas riigis. 

“Heeliumpall on mõeldud külastamiseks kogu perele, kuna annab õhupalliga lendamise kogemuse ja  võimaldab nautida panoraamvaadet igal reisijal, ka kõige pisemal või kõige vanemal. Palliga saavad lennata ka liikumisraskustega ja ratastoolis reisijad. Peale tavapäraseid lahtiolekuaegasid saab heeliumpalliga sõitu broneerida ka privaatseteks sündmuseks,” ütles Balloon Tallinn operaatori Lennualev OÜ juhatuse liige Sigre Luts. Lend kestab 10-15 minutit. 
Tallinna Sadama juhatuse liikme Allan Kiili hinnangul võtavad Tallinna külastajad Vanasadamasse lisanduva täiendava atraktsiooni kindlasti kiiresti omaks. "Eesti mereväravat - Tallinna sadamat - läbib aastas üle üheksa miljoni inimese ning suurim on külastatavus just suvekuudel," lausus Kiil. "Balloon Tallinn kujuneb kindlasti atraktiivseks nii meie liinireisijatele kui ka kruiisireisijatele, kellele avaneb uudne ja paeluv võimalus tutvuda kauni Tallinna siluetiga ootamatust vaatenurgast."

Allan Kiili sõnul on Tallinna Sadam viimastel aastatel üha enam panustanud sellesse, et Vanasadama ala nii turistidele kui ka linlastele avada ja mere ääres inimestele tegevust pakkuda. "Linnasüdames paiknev Jahisadam, juba mitmendat aastat edukalt tegutsev City Marina restoran Admiraliteedi basseini ääres, ehedat eestimaist toidukaupa pakkuv Sadamaturg ning suvel uue atraktsioonina lisanduv Balloon Tallinn loovad ühtse tervikuna inimestele suurepärase ajendi, miks Vanasadamasse vaba aega veetma ja meelt lahutama tulla."

Eesti Turismifirmade Liidu peasekretär Kristen Lahteina sõnul võimaldab Balloon Tallinn mitmekesistada pealinna turismiatraktsioonide valikut. “Sarnased balloonid on maailmas turistide seas hinnatud kaup - veerand tunniga on võimalik võõrast linnast tervikpilt saada ning eriti hästi sobib selline võimalus just kruiisituristidele, kelle külaskäik piirdub tavaliselt vaid mõne tunniga,” märkis Lahtein. 
 
“Lisaks näen, et see võiks olla üheks võimaluseks, kuidas Soomest tulevaid ostuturiste panna senisest enam huvituma Tallinnast kui turismilinnast ning ehk tekitada neis huvi mõne kesklinnast veidi eemal  oleva vaatamisväärtuse vastu,” ütles Lahtein.   
  
Õhupall on ühendatud trossi abil (mis kannatab minimaalselt 42-tonnist raskust) maapinnaga ja seda juhitakse elektrilise vintsi-süsteemi abil. Palli hoiab maa küljes 136 tonni betooni ja 11 tonni kaaluv vints. Balloon võimaldab turvalisi õhulende kuni 13,9 m/s tuulega. Õhupall on täidetud heeliumiga, mis on täiesti inertne, puhas, mitte-toksiline, plahvatusohutu, tulekahjukindel ja lõhnatu gaas. Vintsi-süsteemil on 3-kordne tagavarasüsteem ning lokaalne tagavarageneraator.

Kaheksanurkne vaateplatvorm on kinnitatud heeliumpalli ümbritseva spetsiaalse võrguga heeliumpalli külge. Vaateplatvormi vaateulatus on avatud (vabas õhus), kuid on piiratud turvavõrega, mille võrestik võimaldab takistuseta ka kauneid fotosid teha.

Balloon Tallinn Hiflyeriga lendamine Eestis on reguleeritud lennundusregulatsioonidega. Seda tüüpi Hiflyer õhupalliga lendamine on sama ohutu kui lennukiga lendamine. Õhupalli juhib samaaegselt 2 lennuoperaatorit – üks neist asub Õhupalli gondlis ja teine maapeal.

Balloon Tallinn on avatud mai lõpust septembri lõpuni iga päev kl 08:00-20:00, kui tuul lubab. Kohapeal asub ka kohvik ja pagasihoid. 
Balloon Tallinn heeliumpalli tootja Lindstrand Technologies Ltd. (LTL) on maailma juhtiv õhust kergemate lennuseadmete leiutaja ja tootja, kelle asutajaks, patrooniks ja juhiks on lennunduses hästi tuntud insener ja piloot Per Lindstrand. Tooted, mis on sertifitseeritud 48 riigis, ja laitmatu ohutusalane reputatsioon teevad LTL’ist maailma kõige mitmekülgsema õhulaevade, gaasiõhupallide, ankurdatud õhupallide ja kõrgtehnoloogiliste õhust kergemate struktuuride tootja.
Muuhulgas, 1999. aastal võitis LTL koostöös Saksa Daimler Chrysler Aerospace’iga Euroopa Kosmoseagentuuri lepingu kõrgustes asetseva pikaajalise vastupidavusega õhulaeva välja töötamiseks. 2002. aastal pakuti LTL-le lepingut disainida ja toota erivajadustega langevari Marsi missiooniks Marslander’ile Beagle 2, see oli läbi aegade kõige innovaatilisem langevari, mis on kunagi tehtud, 2003.a. langevarjuga maandumine Marsil oli edukas.