Lenda rõõmuga!
This is an example of a HTML caption with a link.
Balloon täna
02
03
Ei lenda
Ebasobivate ilmaolude tõttu, balloon täna ei lenda. Etteostetud pileti omanikud, palun helistage uue aja kokkuleppimiseks.
Asukoht

Palli info

Turvalisus

Balloon Tallinn lendab ainult siis, kui ilmastikutingimused on reisijatele ohutud. Igal hommikul, enne, kui Balloon Tallinn reisijatele avatakse, sooritab lennumeeskond testid, et selgitada välja, kas lennata on sellel päeval võimalik. Kui maapinnal on ilmastikutingimused sobivad, võetakse Balloon Tallinn kinnitustest lahti ning viiakse läbi testlend, mille käigus kontrollitakse radarite ja teiste mõõtmissüsteemidega tuule kiirust kogu teekonnal kuni 120 meetri kõrguseni. Lennumeeskond jälgib pidevalt ilmastikutingimusi, et võimalusel oleks Balloon Tallinn alati stardivalmis.


Ilmastikupiirangud

Lennumeeskond jälgib ilma lähiümbruses ja koostab prognoose. Balloon Tallinnale antakse luba lennata koos reisijatega ainult siis, kui ohutus on tagatud. Lendamiseks ebasoobivate tingimuste korral on balloon ootel nende paranemiseni, kuni meeskond saab läbi viia uue testlennu. Seda protsessi korratakse päeva jooksul.


Balloon Tallinn juhtimine

Balloon Tallinnat on maaga ühendatud trossi abil, mis kannatab vähemalt 42 tonnist raskust.
Palli juhitakse elektrilise vintsisüsteemiga ning seda hoiab maa küljes kinni 136 tonnine betoonvundament ja 11 tonni kaaluv vints. Korraga juhib Balloon Tallinnat kaks lennuoperaatorit - üks pardalt ja teine maa pealt. Kõik lennuoperaatorid on spetsiaalse väljaõppe läbinud sertifitseeritud töötajad.


Gondli mahutavus

Gondel mahutab maksimaalselt 30 reisjat. Täpne arv sõltub inimeste kaalust ja tuule kiirusest - 
mida suurem tuul, seda vähem reisijaid saab korraga lennata. Balloon Tallinn võimaldab turvalisi õhulende kuni 12 m/s tuulega.


Lennud vihma või lumega

Vihm ja lumi iseenesest ei sega Balloon Tallinnaga lendamist, oluline on ise selliseks ilmaks sobilikult riides olla. Ballooni küljes on spetsiaalne vihmajuhtimise piire, mis kaitseb reisijaid vihma eest. 


Millest Balloon Tallinn tehtud on?

Pall on tehtud spetsiaalsest kangast, mis on mõlemalt poolt kaetud polüuretaankattega.

Balloon Tallinn on täidetud heeliumiga, mis on inertne, mittetoksiline, plahvatusohutu, puhas, tulekahjukindel ja lõhnatu gaas. Vintsisüsteemil on kolmekordne tagavarasüsteem ja lokaalne tagavarageneraator.

Kaheksanurkne vaategondel on kinnitatud heeliumpalli külge seda ümbritseva spetsiaalse võrguga.
Gondlis saab ringi liikuda, kuid vaateväli on piiratud turvavõrguga. 


Balloon Tallinn lendamise ohutus

Balloon Tallinnaga, tehnilise nimetusega Hiflyer, lendamine Eestis on reguleeritud lennundusregulatsioonidega. Seda tüüpi Hiflyer heeliumpalliga lendamine on sama ohutu kui lennukiga lendamine. 


Kus on Balloon Tallinn toodetud?

Balloon Tallinna heeliumpalli tootis Inglismaal Lindstrand Technologies Ltd. (LTL), kes on maailma juhitiv õhust kergemate lennuseadmete leiutaja, arendaja ja tootja.  Firma asutajaks, patrooniks ja juhiks on lennunduses hästi tuntud insener ja piloot Per Lindstrand. 48. riigis sertifitseeritud tooted ja laitmatu ohutusalane reputatsioon teevad LTList maailma kõige mitmekülgsema õhulaevade, gaasiõhupallide, ankurdatud heeliumpallide ja kõrgtehnoloogiliste õhust kergemate struktuuride tootja.

1999. aastal võitis LTL koostöös Saksa Daimler Chrysler Aerospace’iga Euroopa Kosmoseagentuuri lepingu kõrgustes asetseva pikaajalise vastupidavusega õhulaeva välja töötamiseks. 2002. aastal pakuti LTLile lepingut disainida ja toota erivajadustega langevari Marsi missiooniks Marslander’ile Beagle 2. See oli läbi aegade kõige innovaatilisem langevari, mis on kunagi tehtud. 2003. aastal langevarjuga Marsil maandumine oli edukas.


Balloon Tallinn tüüpi heeliumpallid mujal maailmas

Iga koht, kus Hiflyeriga saab lennata on unikaalne. Tänaseks on LTL installeerinud maailmas üle 40 Hiflyeri 18. erinevas riigis. Täna on tegutsevaid Hiflyereid maailmas orienteeruvalt 15.